Wykład dla młodzieży - ŁDK 12.12.2014r. - PSSE Łobez

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności > 2014 rok

                             Spotkanie edukacyjne w ramach „Profilaktycznego programu w akresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych”

Zachowania zdrowotne, od których uzależnione jest utrzymanie na odpowiednim poziomie naszego zdrowia to temat zainteresowań wielu środowisk. Wychodząc naprzeciw  oczekiwaniom Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łobzie w  ramach prowadzonych działań profilaktyczno – edukacyjnych  zorganizował w dniu 12 grudnia 2014 roku w Łobeskim Domu Kultury spotkanie edukacyjne poświęcone ograniczeniu używania w/w substancji przez kobiety w wieku prokreacyjnym tj. między 15 a 49 rokiem życia. Uczestnikami wykładu byli uczniowie oraz nauczyciele ze Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych z całego powiatu Łobeskiego.
Podczas spotkania pracownik Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Pani Izabela Niedziela przedstawiła główne założenia „Profilaktycznego programu w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych”, a zaproszeni przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Łobzie goście: Pani Izabela Rudy – pracownik Oświaty Zdrowotnej i promocji Zdrowia PSSE w Szczecinku oraz Pani Sandra Budrewicz – dietetyk, omówiły ryzykowne zachowania zdrowotne kobiet ciężarnych oraz ich wpływ na zdrowie potomstwa, jak również ważność prawidłowego żywienia kobiet w ciąży.
Wierzymy, że udzielone przez zaproszonych prelegentów wsparcie merytoryczne zmotywuje wszystkich uczestników wykładu do brania odpowiedzialności za swoje zdrowie i wpłynie na podejmowanie świadomych decyzji w kontekście zminimalizowania czynników ryzyka.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego