Turniej Wiedzy o Zdrowym Stylu Życia - PSSE Łobez

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności > 2015 rok

„Trzymaj Formę!” – „Powiatowy Turniej Wiedzy o Zdrowym Stylu Życia”

9 czerwca w Łobeskim Domu Kultury odbyło się podsumowanie programu edukacyjnego „Trzymaj Formę!” za rok szkolny 2014/ 2015. W ramach podsumowania Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Łobzie zorganizowała Powiatowy Turniej Wiedzy o Zdrowym Stylu Życia. Koordynatorem powiatowym programu jest Izabela Niedziela- pracownik Oświat Zdrowotnej i Promocji Zdrowia. Wszystkich przybyłych na podsumowanie przywitał Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łobzie – mgr inż. Teresa Witczak
Celem programu „Trzymaj Formę!” jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki. Program adresowany jest do uczniów klas V- VI szkół podstawowych oraz uczniów klas I- III szkół gimnazjalnych.
W podsumowaniu udział wzięło 9 szkół podstawowych i 4 szkoły gimnazjalne.
Jury, w składzie: Izabela Niedziela; Krystyna Zawada, Alicja Juchniewicz oraz Karina Komorowska wyłoniło laureatów w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii szkół podstawowych: I miejsce zajęła Magdalena Rosińska ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łobzie; II miejsce- Martyna Żabińska ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łobzie; III miejsce – Wiktoria Regulska ze Szkoły Podstawowej w Węgorzynie. W kategorii szkół gimnazjalnych: I miejsce zajęła Wiktoria Rychlicka z Gimnazjum w Radowie Małym; II miejsce – Michał Paraszczak  z Gimnazjum w Węgorzynie; III miejsce – Anna Nowak z Gimnazjum w Radowie Małym. Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody (plecaki, śpiwory, piłki, rakiety do badmintona). Sponsorami nagród byli: Grzegorz Kotwicki z Łobza; Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego „NOWAMYL” z Łobza.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łobzie oraz Powiatowy Koordynator Programu dziękują wszystkim tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie powyższego przedsięwzięcia. 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego