Turniej Wiedzy "Trzymaj Formę!" - PSSE Łobez

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności > 2016 rok

2 czerwca w Łobeskim Domu Kultury odbyło się podsumowanie programu edukacyjnego „Trzymaj Formę!” za rok szkolny 2015/ 2016. W ramach podsumowania Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Łobzie zorganizowała Powiatowy Turniej Wiedzy o Zdrowym Stylu Życia. Koordynatorem powiatowym programu jest Izabela Niedziela- pracownik Oświat Zdrowotnej i Promocji Zdrowia.
Celem programu „Trzymaj Formę!” jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki. Program adresowany jest do uczniów klas V- VI szkół podstawowych oraz uczniów klas I- III szkół gimnazjalnych.
W podsumowaniu udział wzięło
7 szkół podstawowych i 5 szkół gimnazjalnych.
Jury, w składzie: Izabela Niedziela; Krystyna Zawada, Alicja Juchniewicz oraz Anna Chatłas wyłoniło laureatów w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii szkół podstawowych: I miejsce zajęła Zuzanna Zarzyka ze Szkoły Podstawowej w Radowie Małym; II miejsce- Małgorzata Łapińska ze Szkoły Podstawowej w Bełcznie; III miejsce – Wojciech Leszczyński ze Szkoły Podstawowej w Starogardzie. W kategorii szkół gimnazjalnych: I miejsce zajęła Anna Nowak z Gimnazjum w Radowie Małym; II miejsce – Roksana Zamiatowska z Gimnazjum w Radowie Małym; III miejsce – Klaudia Tyrańska z Zespołu Szkół Gimnazjalnych w Łobzie. Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody (plecaki, karimaty, piłki, rakiety do badmintona). Sponsorami nagród była Firma „Maxlas” Zakład Usług Leśnych, Drzewnych z Łosośnicy.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łobzie oraz Powiatowy Koordynator Programu dziękują wszystkim tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie powyższego przedsięwzięcia.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego