Przemarsz antynikotynowy - PSSE Łobez

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności > 2016 rok

31 maja odbył się przemarsz antynikotynowy, w którym udział wzięły dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 1 im. Krasnala Hałabały w Łobzie oraz Przedszkola Publicznego im. Króla Lwa w Węgorzynie realizujące program "Czyste Powietrze Wokół Nas" oraz uczniowie klas II Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łobzie, Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łobzie oraz Szkoły Podstawowej w Starogardzie realizujące program "Nie pal przy mnie proszę".  W przemarszu uczestniczyli również nauczyciele oraz rodzice.
Przedsięwzięcie zorganizowane było w ramach podsumowania realizacji obu w/w programów edukacji antynikotynowej w roku szkolnym 2015/2016.
W trakcie przemarszu pracownik PSSE w Łobzie nawiązywał do "Światowego Dnia bez Tytoniu", zachęcał przechodniów do niepalenia wyrobów tytoniowych, a dzieci wraz z nauczycielami śpiewały "Piosenkę o Dinku" w celu propagowania mody na niepalenie.
Dodatkowym działaniem było wykonanie przez uczestników przemarszu pracy plastycznej w formie "Transparentu grupowego z przesłaniem antynikotynowym". Rozstrzygnięcie powyższego konkursu oraz wręczenie podziękowań, dyplomów i nagród odbyło się na Starym Boisku w Łobzie przy ul. Niepodległości, gdzie miało miejsce zakończenie przemarszu.
W kategorii przedszkoli Komisja konkursowa przyznała dwa pierwsze miejsca ex aequo; w kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła SP w Starogardzie, II miejcse- SP Nr 1 w Łobzie, III miejsce- SP Nr 2 w Łobzie.
Sponsorami nagród dla uczestników konkursu była Firma Koschem Ksel - Adamus z Węgorzyna oraz Firma "Michałów" Marek Michalczyszyn z Węgorzyna.
Nad bezpieczeństwem uczestników przemarszu czuwali funkcjonariusze z KPP w Łobzie.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łobzie serdecznie dziękuje wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania powyższej imprezy.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego