Przemarsz - Czyste Powietrze Wokół Nas - PSSE Łobez

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności > 2017 rok

31 maja odbył się przemarsz antynikotynowy, w którym udział wzięły dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 1 im. Krasnala Hałabały w Łobzie, Przedszkola Publicznego im. Króla Lwa w Węgorzynie, Przedszkola Miejskiego im. Kubusia Puchatka w Resku oraz dzieci z oddziałów „0” ze Szkoły Podstawowej w Starogardzie, Szkoły Podstawowej w Wojtaszycach i Szkoły Podstawowej w Dobrej realizujące program "Czyste Powietrze Wokół Nas".  
W przemarszu uczestniczyli również nauczyciele, rodzice, Teresa Witczak – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łobzie oraz przedstawiciele samorządów terytorialnych: Paweł Marek – Starosta Powiatu Łobeskiego, Piotr Ćwikła – Burmistrz Łobza, Janusz Skrobiński –Doradca Burmistrza Łobza.

Przedsięwzięcie zorganizowane było w ramach podsumowania realizacji w/w programu edukacji antynikotynowej za rok szkolny 2016/ 2017. W trakcie przemarszu pracownik PSSE w Łobzie nawiązywał do obchodów "Światowego Dnia bez Tytoniu", zachęcał przechodniów do niepalenia wyrobów tytoniowych, a dzieci wraz z nauczycielami śpiewały "Piosenkę o Dinku" w celu propagowania mody na niepalenie. Dodatkowym działaniem było wykonanie przez uczestników przemarszu pracy plastycznej w formie "Transparentu grupowego z przesłaniem antynikotynowym". Rozstrzygnięcie powyższego konkursu nastąpiło w siedzibie PSSE w Łobzie w dniu 25.05.2017r. Uroczyste wręczenie podziękowań, dyplomów i nagród odbyło się w dniu 31 maja na Starym Boisku w Łobzie przy ul. Niepodległości, gdzie miało miejsce zakończenie przemarszu.
Komisja konkursowa w składzie: Anna Zachura – przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Łobzie, Izabela Niedziela – koordynator powiatowy programu „Czyste Powietrze Wokół Nas” (PSSE w Łobzie) oraz Krystyna Zawada – przedstawiciel PSSE w Łobzie przyznała:
I miejsce -  Szkoła Podstawowa w Wojtaszycach (opiekun grupy – Monika Kurp);
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Starogardzie (opiekun grupy – Lidia Ewa Majewska);
III miejsce – Przedszkole Miejskie Nr 1 im. Krasnala Hałabały w Łobzie (opiekun grupy – Teresa Diak oraz Katarzyna Duczyńska).
Ponadto komisja przyznała trzy wyróżnienia: Przedszkole Miejskie im. Kubusia Puchatka w Resku (opiekun grupy – Krystyna Kaczor), Przedszkole Publiczne im. Króla Lwa w Węgorzynie (opiekun grupy – Beata Białoskórska) oraz Szkoła Podstawowa w Dobrej (opiekun grupy – Anna Rączkowska oraz Barbara Kata).
Nagrody dla uczestników konkursu ufundowali: Gmina Łobez, Gmina Resko, Starostwo Powiatowe w Łobzie oraz lokalni przedsiębiorcy: Firma Koschem Ksel - Adamus z Węgorzyna, Firma P.P.H.U. Szafrański, Andrzej Szafrański z Łobza oraz Firma EKO – FARB S.C. Hurtownia Materiałów Budowlanych z Łobza. Nad bezpieczeństwem uczestników przemarszu czuwali funkcjonariusze z KPP w Łobzie.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łobzie serdecznie dziękuje wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania powyższej imprezy.

FOTORELACJA:

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego