Przemarsz - Czyste Powietrze Wokół Nas - PSSE Łobez

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności > 2018 rok

29 maja odbył się przemarsz antynikotynowy, w którym udział wzięły dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 1 im. Krasnala Hałabały w Łobzie, Przedszkola Publicznego im. Króla Lwa w Węgorzynie, Przedszkola Miejskiego im. Kubusia Puchatka w Resku oraz dzieci z oddziałów „0” ze Szkoły Podstawowej w Starogardzie i Szkoły Podstawowej w Wojtaszycach realizujące program "Czyste Powietrze Wokół Nas".  
W przemarszu uczestniczyli również nauczyciele, rodzice, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łobzie oraz przedstawiciele samorządów terytorialnych. Przedsięwzięcie zorganizowane było w ramach podsumowania realizacji w/w programu edukacji antynikotynowej za rok szkolny 2017/ 2018. W trakcie przemarszu pracownik PSSE w Łobzie nawiązywał do obchodów "Światowego Dnia bez Tytoniu", zachęcał przechodniów do niepalenia wyrobów tytoniowych, a dzieci wraz z nauczycielami śpiewały "Piosenkę o Dinku" w celu propagowania mody na niepalenie.

Dodatkowym działaniem było wykonanie przez uczestników przemarszu pracy plastycznej w formie "Transparentu grupowego z przesłaniem antynikotynowym". Rozstrzygnięcie powyższego konkursu nastąpiło w siedzibie PSSE w Łobzie w dniu 24.05.2018r. Uroczyste wręczenie podziękowań, dyplomów i nagród odbyło się w dniu 29 maja na Starym Boisku w Łobzie przy ul. Niepodległości, gdzie miało miejsce zakończenie przemarszu.

Komisja konkursowa w składzie: Anna Zachura – przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Łobzie, Izabela Niedziela – koordynator powiatowy programu „Czyste Powietrze Wokół Nas” (PSSE w Łobzie) oraz Krystyna Zawada – przedstawiciel PSSE w Łobzie przyznały następujące miejsca:
I miejsce -  Przedszkole Publiczne im. Króla Lwa w Węgorzynie (opiekun grupy – Agata Wnuk);

II miejsce ex aequo - Przedszkole Miejskie Nr 1 im. Krasnala Hałabały w Łobzie (opiekun grupy – Bożena Hauda) oraz Oddział „0” przy Szkole Podstawowej w Starogardzie (opiekun grupy – Paulina Woźniak);

III miejsce ex aequo – Oddział „0” przy Szkole Podstawowej w Wojtaszycach (opiekun grupy – Paulina Marcinkowska) oraz Przedszkole Miejskie im. Kubusia Puchatka w Resku (opiekun grupy – Krystyna Kaczor).

Nagrody dla uczestników konkursu ufundowali: Gmina Łobez, Gmina Resko, Gmina Węgorzyno, Gmina Dobra, Gmina Radowo Małe oraz Starostwo Powiatowe w Łobzie. Nad bezpieczeństwem uczestników przemarszu czuwali funkcjonariusze z KPP w Łobzie.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łobzie serdecznie dziękuje wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania powyższej imprezy.

FOTORELACJA:

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego