Powiatowy Turniej Wiedzy o Zdrowym Stylu Życia - PSSE Łobez

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności > 2014 rok

Powiatowy Turniej Wiedzy o Zdrowym Stylu Życia


        
7 czerwca w Łobeskim Domu Kultury odbyło się podsumowanie programu edukacyjnego „Trzymaj Formę!” za rok szkolny 2012/ 2013. W ramach podsumowania Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Łobzie zorganizowała Powiatowy Turniej Wiedzy o Zdrowym Stylu Życia. Koordynatorem powiatowym programu jest Izabela Niedziela- pracownik Oświat Zdrowotnej i Promocji Zdrowia. Wszystkich przybyłych na podsumowanie przywitał p.o. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łobzie – mgr inż. Teresa Witczak
Celem programu „Trzymaj Formę!” jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki. Program adresowany jest do uczniów klas V- VI szkół podstawowych oraz uczniów klas I- III szkół gimnazjalnych.
W
podsumowaniu udział wzięło 8 szkół podstawowych i 4 szkoły gimnazjalne.
Jury, w składzie: Izabela Niedziela; Krystyna Zawada oraz Karina Komorowska wyłoniło laureatów w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii szkół podstawowych: I miejsce zajęła Zofia Dobrzaniecka ze SP w Węgorzynie; II miejsce- Julia Popiela ze SP Nr 2 w Łobzie; III miejsce – Maja Buksa ze SP Nr 1 w Łobzie W kategorii szkół gimnazjalnych: I miejsce zajął Przemysław Karan z ZSG  w Łobzie; II miejsce – Zuzanna Sienkiewicz z Gimnazjum w Węgorzynie; III miejsce – Hubert Miłek z Gimnazjum w Resku Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody (urządzenie wielofunkcyjne, plecaki, śpiwory, karimaty, piłki do siatki, piłki do nogi). Pozostali uczestnicy otrzymali drobne upominki. Sponsorami nagród byli: Starostwo Powiatowe w Łobzie, Gmina Łobez, Firma „AGROMARKET” Wiewiecko, Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego „NOVAMYL” z Łobza, Firma KOSCHEM KSEL ADAMUS z Węgorzyna.
Dla wszystkich obecnych na podsumowaniu przygotowany był słodki poczęstunek, ufundowany przez: Piekarnię „Wacław Wasilewski” z Węgorzyna oraz Piekarnię Jan Bujnowski z Reska.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łobzie oraz Powiatowy Koordynator Programu dziękują wszystkim tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie powyższego przedsięwzięcia. 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego