Powiatowy Turniej Wiedzy o Zdrowym Stylu Życia - PSSE Łobez

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności > 2014 rok

„Trzymaj Formę!” - Powiatowy Turniej Wiedzy o Zdrowym Stylu Życia

6 czerwca w Łobeskim Domu Kultury odbyło się podsumowanie programu edukacyjnego „Trzymaj Formę!” za rok szkolny 2013/ 2014. W ramach podsumowania Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Łobzie zorganizowała Powiatowy Turniej Wiedzy o Zdrowym Stylu Życia. Koordynatorem powiatowym programu jest Izabela Niedziela- pracownik Oświat Zdrowotnej i Promocji Zdrowia. Wszystkich przybyłych na podsumowanie przywitał Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łobzie – mgr inż. Teresa Witczak


Celem programu „Trzymaj Formę!” jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki. Program adresowany jest do uczniów klas V- VI szkół podstawowych oraz uczniów klas I- III szkół gimnazjalnych.


W podsumowaniu udział wzięło 9 szkół podstawowych i 5 szkół gimnazjalnych.
Jury, w składzie: Izabela Niedziela; Krystyna Zawada, Alicja Juchniewicz oraz Karina Komorowska wyłoniło laureatów w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii szkół podstawowych
: I miejsce zajęła Natalia Kalińska ze SP w Radowie Małym; II miejsce - Magdalena Rosińska ze SP Nr 2 w Łobzie; III miejsce – Marita Romańczuk ze SP w Resku; wyróżnienie – Klaudia Tyrańska ze SP Nr 2 w Łobzie. W kategorii szkół gimnazjalnych: I miejsce zajął Hubert Miłek z Gimnazjum w Resku; II miejsce – Przemysław Karau z ZSG w Łobzie; III miejsce – Aleksandra Włodarz z ZSG w Łobzie; wyróżnienie – Roksana Lange z Gimnazjum w Radowie Małym. Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody (plecaki, śpiwory, karimaty, książki, rakiety do badmintona). Pozostali uczestnicy otrzymali drobne upominki.
Sponsorami nagród byli: Grzegorz Kotwicki z Łobza; Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego „NOVAMYL” z Łobza.

Dla wszystkich obecnych na podsumowaniu przygotowany był słodki poczęstunek, ufundowany przez: Piekarnię „Wacław Wasilewski” z Węgorzyna, napoje – ufundowała Hurtownia „Wokavit” Oddział w Łobzie.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łobzie oraz Powiatowy Koordynator Programu dziękują wszystkim tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie powyższego przedsięwzięcia.


 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego