Podsumowanie programu "Trzymaj Formę!" - PSSE Łobez

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności > 2018 rok

„Trzymaj Formę!” – „Międzyszkolny Turniej Wiedzy i Zmagań Spotrowych

6 czerwca odbyło się podsumowanie programu edukacyjnego „Trzymaj Formę!” za rok szkolny 2017/ 2018. Koordynatorem powiatowym programu jest Izabela Niedziela- pracownik Oświat Zdrowotnej i Promocji Zdrowia.

Celem programu „Trzymaj Formę!” jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki. Program adresowany jest do uczniów klas V- VII szkół podstawowych oraz uczniów klas I- II oddziałów gimnazjalnych.

Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor - Elżbiety Bobryk, konkurencje w ramach powyższego podsumowania przeprowadzone zostały na boisku szkolnym "Orlik" przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Łobzie.  
W ramach podsumowania Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Łobzie zorganizowała "Międzyszkolny Turniej Wiedzy i Zmagań Sportowych".
W podsumowaniu udział wzięły 4 szkoły podstawowe i 3 oddziały gimnazjalne. Uczniowie w zespołach 6 osobowych (3 dziewczynki i 3 chłopców) mieli za zadanie wykazać się nie tylko wiedzą z zakresu racjonalnego odżywiania, ale również sprawnością fizyczną. Na wcześniej przygotowanych stacjach wykonywali ćwiczenia sprawnościowe oraz wytrzymałościowe (m.in. rzut kółkiem na pachołek, skakanie na skakance), które połączone były z rozwiązaniem testu wiedzy oraz ułożeniem w prawidłowej kolejności segmentów piramidy żywieniowej. We wszystkich konkurencjach liczył się czas oraz poprawność wykonania zadania.

Jury, w składzie: Izabela Niedziela, Katarzyna Krakus, Elżbieta Romej oraz Magdalena Karpińska wyłoniło laureatów w dwóch kategoriach wiekowych.
W kategorii szkół podstawowych: I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Wegorzynie (opiekun grupy - Irena Grabowska), II miejsce- Szkoła Podstawowa w Radowie Małym (opiekun grupy - Grażyna Jadaszewska, Jolanta Kulik); III miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 2 w Łobzie (opiekun grupy - Katarzyna Krakus); wyróżnienie Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łobzie (opiekun grupy - Jolanta Śliwa).

W kategorii szkół gimnazjalnych: I miejsce - Zespół Szkół Gimnazjalnych w Łobzie (opiekun grupy - Edyta Wilk); II miejsce - Oddział Gimnazjalny przy Szkole Podstawowej w Węgorzynie (opiekun grupy - Joanna Halama), III miejsce - Oddział Gimnazjalny przy Zespole Szkół w Resku (opiekun grupy - Bożena Meger).

Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody zespołowe (piłki, rakiety do badmintona, gry planszowe, hula hop itp.). Sponsorami nagród byli przedsiębiorcy prywatni.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łobzie oraz Powiatowy Koordynator Programu dziękują wszystkim tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie powyższego przedsięwzięcia.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego