Konkurs - Drzewko decyzyjne - PSSE Łobez

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności > 2017 rok


    Konkurs "Podejmij właściwą decyzję - drzewko decyzyjne"


Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łobzie uprzejmie informuje, iż 23 listopada (zawsze w trzeci czwartek listopada) obchodzony będzie „Światowy Dzień Rzucania Palenia”. Dzień ten zapoczątkowany został inicjatywą amerykańskiego dziennikarza Lynna Smitha. Dziennikarz ten w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, by przez jeden dzień powstrzymali się od palenia papierosów. Efekt był zaskakujący – aż 150 tysięcy ludzi próbowało przez jedną dobę wytrzymać bez tej używki. W następnych latach akcja objęła swoim zasięgiem całe USA i większość palaczy. Zachęcone wynikami akcji Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem uznało trzeci czwartek listopada za Dzień Rzucania Palenia.
Akcja „Rzuć palenie razem z nami” ma na celu zachęcenie jak największej liczby palaczy do rzucenia palenia oraz ograniczenia palenia w miejscach, w których przebywają ludzie. „Palenie szkodzi zdrowiu” – o tym wie każdy. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że bierne palenie niesie za sobą takie sam skutki zdrowotne, co aktywne palenie papierosów.


10 powodów, dla których warto rzucić palenie:  


   1. Zmniejszy się Twoje ryzyko zachorowania na choroby odtytoniowe!
    
2. Poprawi się Twoje samopoczucie fizyczne i psychiczne!
   
3. Odczujesz poprawę się ogólnej kondycji fizycznej i wydolności organizmu!
    
4. Zaczniesz wyraźniej odczuwać zapachy i smaki!
  
5. Poprawia się wygląd i kondycja Twojej skóry, włosów i paznokci!
   
6. Zaoszczędzone pieniądze pozwolą Ci na realizację marzeń!
  
7. Nie będziesz odczuwać wstydu czy zażenowania z powodu przymusu palenia!
  
8. Nie będziesz narażać swoich bliskich na dym tytoniowy, ani na ewentualne trudne doświadczenia związane z Twoimi chorobami spowodowanymi paleniem papierosów!
    
9. Dłużej i lepiej będziesz żyć!
  
10. Rzucenie palenia da Ci poczucie ogromnej satysfakcji!

KONKURS
W ramach powyższej akcji Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Łobzie  serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w IV edycji wojewódzkiego konkursu pod hasłem „Podejmij właściwą decyzję – drzewko decyzyjne”.
Zgodnie z ideą Światowego Dnia Rzucania Palenia w konkursie podjęta zostaje problematyka uzależnienia od tytoniu z zaakcentowaniem sposobów na rzucenie palenia.
Grupę docelową stanowi młodzież VII klas szkół podstawowych oraz II i III klas szkół gimnazjalnych. Konkurs ma na celu zaangażować uczniów do twórczego poszukiwania rozwiązań wyjścia z uzależnienia od tytoniu, zarówno na etapie próbowania, eksperymentowania z papierosami, jak też na etapie nałogowego używania tytoniu.


Do pobrania:
Regulamin Konkursu
Załącznik 1
Załacznik 2
Załącznik 3


 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego