Kampania "HIVokryzja" - PSSE Łobez

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności > 2015 rok

Fundacja Studio Psychologii Zdrowia we współpracy z Fundacją „Inspiratornia”, Leo Burnett Group, Planet PR, KOI Studio Agnieszka Dziedzic i TPS Film Studio rozpoczęły kampanię, która ma wyleczyć ludzi z hipokryzji wobec osób zakażonych wirusem HIV i zmienić postrzeganie jego nosicieli.
Kampania prowadzona jest pod hasłem „HIVokryzja. Wyleczmy się”. Bohaterką dwuminutowego filmu jest młoda dziewczyna, Kasia, nosicielka HIV. Opowiada w nim o problemach, które spotykają ją w związku z tym, że jest zakażona.

Jak podają organizatorzy akcji, największym problemem osób żyjących z HIV nie jest w dzisiejszych czasach samo zakażenie, ale alienacja, której doświadczają, kiedy przyznają się do choroby. Według twórców kampanii hipokryzja wobec osób zakażonych wirusem HIV polega na tym, że pozornie są akceptowani przez społeczeństwo, jednak gdy przyznają się, że są chorzy - ludzie zaczynają się od nich izolować, np. nie chcą z nimi pracować ani nawet podawać im ręki.

Celem kampanii jest podkreślanie hipokryzji niektórych zdrowych ludzi wobec osób zakażonych wirusem HIV oraz próba zmiany tego nastawienia.

 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego