HIV - Konkurs literacki - PSSE Łobez

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności > 2016 rok

1 grudnia obchodzony był "Światowy Dzień AIDS". W ramach tego dnia Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Łobzie ogłosiła konkurs literacki na wiersz pod hasłem: "HIV nie wybiera - Ty możesz". Konkurs adresowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jego głównym celem było poszerzenie wiedzy na temat HIV/AIDS wsród młodzieży, unikanie zachowań ryzykownych dla zdrowia, kształtowanie postaw odpowiedzialności za własne zdrowie i podejmowanie zdrowych wyborów życiowych, kształtowanie właściwych postaw młodzieży wobec ludzi żyjących z HIV i chorych na AIDS. Do PSSE w Łobzie napłynęło 19 indywidualnych prac konkursowych. Komisja Konkursowa przyznała miejsca w dwóch kategoriach wiekowych.

W kategorii szkół gimnazjalnych przyznane zostały następujące miejsca:

- I miejsce - Gabriela Bieniasz z Zespołu Szkół Gimnazjalnych w Łobzie;

- II miejsce ex aequo - Amelia Peter i Mateusz Kwolek z Zespołu Szkół Gimnazjalnych w Łobzie
- III miejsce - Martyna Miłek z Zespołu Szkół - Gimnazjum w Resku.

Ponadto przyznano 8 wyróżnień: Magdalena Wojciechowska, Natalia Buryj, Aleksandra Mazur, Patrycja Olejnik, Maciej Prygiel, Wiktor Krzęćko, Artur Proczak z Zespołu Szkół Gimnqazjalnych w Łobzie oraz Zuzanna Przybyłek z Zespołu Szkół - Gimnazjum w Resku.


W kategorii szkół ponadgimnazjalnych przyznano:
- I miejce -
Magdalena Krupka z Zespołu Szkół w Resku
- II miejsce -
Adriana Szcześniak z Zespołu Szkół w Resku
- III miejsce ex aequo -
Magdalena Lis z Zespołu Szkół w Resku oraz Gabriela Prygiel z Zespołu Szkół w Łobzie
Wyróżnienia:
Aleksandra Drzewiecka, Weronika Osiak oraz
Kamil Zawadzki z Zespołu Szkół w Resku.


Uroczystego wręczenia dyplomów i nagród wszystkim uczestnikom konkursu dokonał Starosta Powiatu Łobeskiego - Paweł Marek oraz pracownik PSSE w Łobzie - Izabela Niedziela w dniu 2 grudnia w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Łobzie.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łobzie, w imieniu swoim i Starosty Powiatu Łobeskiego, serdecznie dziękuje uczniom, nauczycielom, opiekunom i dyrektorom szkół gimnazjalnych i pondgimnazjalnych za aktywny udział w powyższym konkursie literackim.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego