Happening 21.11.2013r. - PSSE Łobez

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności > 2014 rok

ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA


21 listopada był dniem „Światowego Dnia Rzucania Palenia”. W ramach tego dnia Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Łobzie wraz ze Starostwem Powiatowym w Łobzie, Urzędem Gminy Łobez, Urzędem Miejskim w Resku, Urzędem Miejskim  w Węgorzynie oraz Zespołem Szkół im. T. Kościuszki w Łobzie przygotowała happening uliczny. Impreza rozpoczęła się przed Zespołem Szkół im. T. Kościuszki w Łobzie. W przemarszu udział wzięli uczniowie i nauczyciele z ZS im. T. Kościuszki w Łobzie, ZS w Resku, Gimnazjum w Łobzie, Gimnazjum  w Węgorzynie, Gimnazjum w Radowie Małym oraz Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Łobzie. W czasie przemarszu skandowano hasła dotyczące profilaktyki nikotynowej np.: „Papierosów składniki zabijają plemniki”, „Jarasz skręty, jarasz szlugi- żywot Twój nie będzie długi” itp. W czasie całego przedsięwzięcia młodzież z Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Łobzie rozdawała przechodniom ulotki na temat profilaktyki nikotynowej. Happening zakończył się w Łobeskim Domu Kultury, gdzie nastąpiła dalsza część obchodów „Światowego Dnia Rzucania Palenia”. Happening objęty był patronatem Burmistrza Łobza.
     W ramach w/w dnia ogłoszony był konkurs plastyczny na „KARYKARURĘ PALACZA”, którego rozstrzygnięcie odbyło się podczas kontynuacji imprezy w ŁDK. Komisja równorzędnie przyznała po dwa I, II i III miejsca. Przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Łobzie wyłonił następujących laureatów: I miejsce- Anna Gaura z ZS im. Tadeusza Kościuszki w Łobzie, II miejsce- Karolina Dobrzańska z ZSG w Łobzie, III miejsce- Aleksandra Mydło z ZS w Łobzie, natomiast miejsca przyznane przez przedstawiciela Urzędu Miejskiego w Łobzie klasyfikowały się następująco: I miejsce- Agnieszka Manowiec z ZS w Resku, II miejsce- Krzysztof Afeltowicz z ZSG w Łobzie, III miejsce- Dominika Sulejewska z ZSG w Łobzie. Nagrody dla uczestników konkursu plastycznego ufundowali: Starostwo Powiatowe w Łobzie, Gmina Łobez, Urząd Miejski w Węgorzynie oraz Urząd Miejski w Resku.
     Obchody „Światowego Dnia Rzucania Palenia” uświetniły występy laureatów „Festiwalu Piosenki o Zdrowiu” oraz scenka profilaktyczna Pt. „Sąd” przygotowana przez młodzież oraz nauczycieli z ZSG w Łobzie.

      Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łobzie składa serdeczne podziękowania sponsorom oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania całej imprezy. Nad bezpieczeństwem uczestników happeningu czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łobzie, którym również serdecznie dziękujemy.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego