Happening 20.11.2015r. - PSSE Łobez

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności > 2015 rok

"ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA"

19 listopada obchodzony był „Światowy Dzień Rzucania Palenia”. W ramach tego dnia, 20 listopada, Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Łobzie wraz ze Starostwem Powiatowym w Łobzie, Urzędem Gminy Łobez, Urzędem Gminy w Resku, Urzędem Gminy w Węgorzynie oraz Zespołem Szkół im. T. Kościuszki w Łobzie przygotowała happening uliczny. Impreza rozpoczęła się przed Zespołem Szkół im. T. Kościuszki w Łobzie. W przemarszu udział wzięli uczniowie i nauczyciele z ZS im. T. Kościuszki w Łobzie, ZS w Resku, Gimnazjum w Łobzie, Gimnazjum  w Węgorzynie oraz Środowiskowego Hufca Pracy w Łobzie. W czasie przemarszu skandowano hasła dotyczące profilaktyki nikotynowej np.: „Papierosów składniki zabijają plemniki”, „Jarasz skręty, jarasz szlugi- żywot Twój nie będzie długi”, "Tutaj jest Ziemia, obowiązuje zakaz palenia!", "Nie pal tytoniu, bo umrzesz gamoniu!" itp. Happening zakończył się w Łobeskim Domu Kultury, gdzie nastąpiła dalsza część obchodów „Światowego Dnia Rzucania Palenia”. Happening objęty był patronatem Burmistrza Łobza.
     W ramach w/w dnia ogłoszony był konkurs plastyczny na „
PLAKAT ANTYTYTONIOWY”, którego rozstrzygnięcie odbyło się podczas kontynuacji imprezy w ŁDK. Komisja konkursowa w składzie: Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łobzie – Teresa Witczak, Burmistrz Łobza – Piotr Ćwikła oraz Starosta Powiatu Łobeskiego – Paweł Marek,  przyznała I, II i III miejsce. I miejsce zajął Michał Paraszczak z Gimnazjum im. Orła Białego w Węgorzynie, II miejsce- Monika Laudy z Gimnazjum w Resku, III miejsce- Magdalena Lis z Gimnazjum w Resku. Ponadto komisja przyznała 13 wyróżnień. Wszystkich prac biorących udział w konkursie było ok. 80.
Nagrody dla uczestników konkursu plastycznego ufundowali: Starostwo Powiatowe
w Łobzie, Gmina Łobez , Gmina Resko oraz Gmina Węgorzyno..

     Obchody „Światowego Dnia Rzucania Palenia” uświetnił występ laureat
kiPowiatowego Festiwalu Piosenki o Zdrowiu” - Oliwii Tomala z Gimnazjum im. Orła Białego w Węgorzynie.
      Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łobzie składa serdeczne podziękowania sponsorom oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania całej imprezy. Nad bezpieczeństwem uczestników happeningu czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łobzie, którym również serdecznie dziękujemy.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego