Europejski Tydzień Szczepień 2015 - PSSE Łobez

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności > 2015 rok

"Europejski Tydzień Szczepień"

W dniach 20-25 kwietnia 2015r. w Polsce będzie obchodzony Europejski Tydzień Szczepień pod hasłem przewodnim „Zaszczep w sobie chęć szczepienia” objęty patronatem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).
Głównym celem przedsięwzięcia w 2015 roku jest podniesienie świadomości znaczenia szczepień wśród rodziców i opiekunów dzieci oraz pracowników służby zdrowia, polityków, decydentów i mediów.

Mając na uwadze stałą potrzebę działań edukacyjnych w tym obszarze, w Głównym Inspektoracie Sanitarnym przygotowany został poradnik dla rodziców pt.: „ABC Szczepienia ochronne. Praktyczny poradnik dla rodziców dzieci do 2 roku życia”
oraz ulotka informacyjna, które są udostępnione w wersji elektronicznej na stronie internetowej akcji informacyjnej pod nazwą: „Zaszczep w sobie chęć szczepienia” (www.szczepienia.gis.gov.pl).
Poradnik ma za zadanie nie tylko przybliżyć rodzicom problematykę szczepień
ochronnych i przygotować rodziców/opiekunów dzieci do kolejnych wizyt w punkcie szczepień, ale poprzez interaktywną formę, zachęcić ich do rzetelnej i aktywnej obserwacji dziecka po szczepieniu.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego