Bezpieczne wakacje 2014 - PSSE Łobez

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności > 2014 rok

Bezpieczne Wakacje 2014
 


Wakacje to czas zabawy, podróży i beztroskiego wypoczynku, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Nie można jednak zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w okresie letnim.

Jak co roku
przedstawiciele PSSE w Łobzie, Komendy Powiatowej Policji w Łobzie oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łobzie realizować będą działania w ramach "Wakacyjnego Patrolu". W okresie lipiec – sierpień przewidziano wiele ciekawych spotkań edukacyjnych z dziećmi i młodzieżą w placówkach wypoczynku letniego, w trakcie których prowadzone będąpogadanki na temat: profilaktyki HIV/ AIDS, profilaktyki nikotynowej, profilaktyki meningokokowej, szkodliwego wpływu promieni UV na zdrowie, sposobów ochrony przed kleszczami, postępowania w czasie użądleń, pogryzień oraz na temat zagrożeń płynących z zażywania nowych narkotyków tzw. dopalaczy. W czasie w/w spotkań organizowane będą dla dzieci konkursy plastyczne i konkursy wiedzy (quizy) z zakresu bezpieczeństwa w czasie wakacji (w domu i nad wodą) oraz prowadzone będą pokazy z zakresu I- pomocy przedmedycznej z ćwiczeniami na FANTOMIE.
Dodatkowo prowadzona tez będzie dystrybucja materiałów oświatowo- zdrowotnych.


Adresy stron internetowych, na których znajdują się informacje na temat bezpieczeństwa w czasie wypoczynku:Telefony alarmowe:


*POLICJA  997

*POGOTOWIE RATUNKOWE  999

*STRAŻ POŻARNA  998

* EUROPEJSKI NUMER ALARMOWY  112


 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego