Bezpieczne Ferie 2018 - PSSE Łobez

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności > 2018 rok
„BEZPIECZNE FERIE 2018

W dniu 1
5 stycznia rozpoczęły się w województwie zachodniopomorskim ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Ferie to radosne, ekscytujące wydarzenie. Aby móc w pełni cieszyć się urokami zimy powinniśmy zadbać o to, by wypoczynek dzieci i młodzieży odbywał się w sposób bezpieczny, a przygotowane przez organizatorów i wybrane przez rodziców i dzieci formy wypoczynku nie tylko sprawiały radość, ale miały funkcję edukacyjną i pozostawiły miłe wspomnienia.

Ferie zimowe są dla dzieci szczególnie istotne. Brak obowiązków związanych ze szkołą i więcej czasu na rozrywkę sprawiają, że dzieci mogą mieć mylne wrażenie o złagodzeniu przepisów i zasad, co z kolei prowadzić może do niebezpiecznych sytuacji, a nawet wypadków. Bezpieczeństwo dzieci jest ważne tak samo w czasie ferii jak i podczas semestru szkolnego. Rodzice pracujący na pełny etat w czasie ferii zimowych najczęściej zostawiają swoje pociechy z opiekunkami, wysyłają je na dodatkowe zajęcia i zabawy do odpowiednich ośrodków lub zostawiają ze starszym rodzeństwem
.

„Bezpieczne Ferie 201
8” mają na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania czasu wolnego przez dzieci, młodzież i dorosłych. Zrealizowanie powyższych założeń jest możliwe poprzez promowanie bezpiecznych zachowań we współpracy z instytucjami realizującymi funkcje publiczne na terenie naszego powiatu. O bezpieczeństwo wszystkich wypoczywających na naszym terenie zadbają między innymi pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Łobzie, Komendy Powiatowej Policji w Łobzie,  Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łobzie oraz Straży Miejskiej.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łobzie szczególnie zwraca uwagę na zasady dotyczące zapewnienia dzieciom i młodzieży atrakcyjnego, zdrowego i bezpiecznego wypoczynku poprzez upowszechnianie wśród nich wiedzy o bezpieczeństwie oraz kształtowanie właściwych postaw wobec zagrożeń.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego