Bezpieczne Ferie 2014 - PSSE Łobez

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności > 2014 rok

BEZPIECZNE FERIE Z MUNDUREM NA TERENIE POWIATU ŁOBESKIEGO


To już tradycja, że każdego roku w ramach trwającego wypoczynku zimowego policjanci wspólnie ze strażakami oraz pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Łobzie, odwiedzają dzieci na terenie całego powiatu aby prowadzić prelekcje na temat bezpiecznych zachowań podczas spędzania ferii zimowych.
W ramach Bezpiecznych Ferii 2014 odwiedzono 1
0 świetlic oraz 2 Szkoły Podstawowe, w których przeprowadzono prelekcje na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa. Jak wiadomo najlepszą formą przekazywania wiedzy jest zabawa dlatego też właśnie w ten sposób starano się dotrzeć do jak największej liczby dzieci, aby uświadomić im jakie zagrożenie stanowią dla nich nieodpowiedzialne zachowania podczas zimowego wypoczynku w trakcie zabaw zarówno w domu jak i na świeżym powietrzu. Podczas prowadzonych prelekcji utrwalano z dziećmi numery alarmowe służb ratowniczych. Przestrzegano jak należy postępować w kontaktach z obcymi osobami. Pomimo iż pogoda w trakcie minionych ferii była bardziej wiosenna, niż zimowa przypominano także dzieciom zasady bezpiecznych zabaw na śniegu.
Podczas tych spotkań strażacy omawiali z dziećmi zasady informowania o zdarzeniu służb ratunkowych, a także prowadzili zajęcia praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.
Izabela Niedziela z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Łobzie podczas rozmowy z dziećmi omawiała zasady higieny osobistej oraz co należy zrobić, aby uchronić się przed przeziębieniem i grypą.
Coroczne zimowe spotkania przedstawicieli Policji, Straży oraz PSSE to okazja do  kształtowania pożądanych zachowań wśród dzieci i młodzieży.
W trakcie prowadzonych wizyt na świetlicach wiejskich oraz szkołach miłym zaskoczeniem było to, że dzieci bardzo chętnie brały udział w prowadzonych prelekcjach. Wykazywały się dużym zaangażowaniem, a przede wszystkim ogromną wiedzą, która była nagradzana drobnymi upominkami. Sponsorami upominków dla dzieci było Starostwo Powiatowe w Łobzie, Gmina Łobez oraz Gmina Dobra. Ponadto wszystkie dzieci obdarowane zostały małym co nieco w postaci cukierków, które ufundowali Sławomir Kmieć z Łobza, Leszek Rokosz z Łobza oraz Jan Pobiarżyn z Łobza. Za wszystkie wspólne spotkania dziękujemy. Do zobaczenia za rok.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego