#ZasadźSięNaZdrowie - PSSE Łobez

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności > 2019 rok

#ZasadźSięNaZdrowie - Wspólna akcja sadzenia drzew

Organizatorzy:  Lasy Państwowe oraz Główny Inspektorat Sanitarny


W 2019 roku Państwowa Inspekcja Sanitarna obchodzi 100-lecie istnienia, a Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe 95-lecie istnienia. Mogłoby się wydawać, że obie Instytucje są zupełnie różne pod względem zadań oraz obszaru działania, ale można dostrzec wspólny mianownik jakim jest TROSKA O ZDROWIE MIESZKAŃCÓW POLSKI.  Promocja zdrowia fizycznego i psychicznego, aktywność na świeżym powietrzu, wypoczynek, edukacja i profilaktyka to ich priorytetowe zadania.


W związku z tym instytucje połączyły swoje siły i  ruszyły ze specjalną, wspólną akcją sadzenia drzew!

Las to miejsce relaksu, zarówno fizycznego i psychicznego, odprężenia oraz odpoczynku. Z kolei ludzie, którzy mają dostęp do terenów zielonych, są na ogół zdrowsi. Regularny kontakt z naturą ma pozytywny wpływ na zdrowie, sprzyja rozwijaniu zdrowego stylu życia, a także kształtowaniu innych czynników prowadzących do poprawy i zachowania jakości życia ludzi. Rosnące zainteresowanie prozdrowotnymi właściwościami lasu sprzyja podejmowaniu działań na rzecz promocji leczniczych walorów lasu. Dlatego też w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie ludzi naszym celem jest zachęcenie do postrzegania lasu jako środowiska sprzyjającego zdrowiu.


Wspólna akcja pod hasłem
#ZasadźSięNaZdrowie odbyła się w drugiej połowie października 2019 r. Odbywała się w całej Polsce na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe.
Zaplanowano posadzenie 16 000 sadzonek drzew i krzewów gatunków rodzimych, co miało symbolizować zaangażowanie wszystkich pracowników służb sanitarnych.


Akcja #ZasadżSięNaZdrowie - zadanie wykonane!

• woj. zachodniopomorskie: Nadleśnictwo Kliniska, 25 października br.

W piątkowe popołudnie (25.10.2019r.) leśnicy z Nadleśnictwa Kliniska wraz z Państwową Inspekcja Sanitarną z terenu Pomorza Zachodniego spotkali się w szczytnym celu sadzenia drzew.
W wydarzeniu wzięło udział około 100 pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej z 12 powiatów naszego województwa tj.powiatu choszczeńskiego, goleniowskiego, gryfickiego, gryfińskiego, kamieńskiego, świnoujskiego, łobeskiego, myśliborskiego, pyrzyckiego, polickiego, stargardzkiego, miasta Szczecin.

Podczas spotkania upamiętniono 100-lecie istnienia Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz 95-lecie istnienia Lasów Państwowych.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego