"Walentynki" w ZS im. T. Kościuszki w Łobzie - PSSE Łobez

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności > 2015 rok

                                 


„WALENTYNKI” w ZS im. T. Kościuszki w Łobzie


13 lutego w Zespole Szkół im. T. Kościuszki w Łobzie obchodzony był Dzień Świętego Walentego. W związku z tym Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Łobzie włączyła się w powyższe działania. Z okazji obchodzonych Walentynek Pani Izabela Niedziela oraz Pani Alicja Juchniewicz z PSSE w Łobzie zorganizowały dwa stoiska edukacyjne z rozdawnictwem materiałów, jedno stoisko z zakresu profilaktyki HIV/AIDS w ramach akcji „Mój Walenty jest the best, idzie ze mną zrobić test” oraz drugie – w ramach kampanii „Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu”. Podczas trwającej imprezy pracownik OZ i PZ z PSSE w Łobzie zachęcał młodzież do wykonywania testu w kierunku HIV w Punktach Konsultacyjno – Diagnostycznych. Dodatkową atrakcją stoiska edukacyjnego był quiz obejmujący tematykę HIV i AIDS, każdy uczestnik otrzymywał po jednym pytaniu, za prawidłowo udzieloną odpowiedź przewidziany był drobny gadżet (kubeczki, kartki pocztowe, kalendarze itp. – ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Łobzie).
Na stoisku dotyczącym kampanii „Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu” wykonywany był pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu przy użyciu smokerlyzera. Prowadzona była również dystrybucja materiałów edukacyjnych z zakresu profilaktyki nikotynowej i materiałów kampanijnych oraz prowadzone były instruktarze na temat skutków palenia tytoniu oraz korzyści płynących z zerwania z w/w nałogiem.
Cała akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży oraz aprobatą nauczycieli.
Zorganizowanie powyższej akcji było wspólną inicjatywą pracownika PSSE w Łobzie oraz nauczyciela biologii- Pani Eweliny Łuczak z ZS im. T. Kościuszki w Łobzie.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego