"Mój Walenty jest the best, idzie ze mną zrobić test" - PSSE Łobez

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności > 2014 rok

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łobzie informuje, że Krajowe Centrum ds. AIDS organizuje akcję profilaktyczną w związku ze zbliżającym się świętem zakochanych tj. Walentynkami, obchodzonymi corocznie 14 lutego pt. „Mój Walenty jest the best, idzie ze mną zrobić test.”

Z tej okazji Krajowe Centrum ds. AIDS we współpracy z młodymi artystami przygotowało oryginalną akcję, która ma zachęcić wszystkie młode, ale pełnoletnie osoby do wykonania testu w kierunku HIV. Wykonanie tego testu jest wyrazem troski o zdrowie – zarówno swoje własne, jak i naszego Walentego lub Walentynki. Jednym z elementów walentynek jest wręczanie sobie upominków. W związku z tym Krajowe Centrum ds. AIDS przygotowało pocztówkę z krótką informacją o testowaniu, którą można wysłać wybranej osobie.

Walentynkowym prezentem dla kogoś bliskiego może być podkładka pod kubek z tym samym motywem.Punkty konsultacyjno - diagnostyczne

Aktualna lista wszystkich punktów konsultacyjno – diagnostycznych, w których można bezpłatnie i anonimowo zrobić test w kierunku HIV znajduje się na stronie internetowej Krajowego Centrum ds. AIDS www.aids.gov.pl .

  • W województwie zachodniopomorskim testy w kierunku HIV wykonuje Punkt Konsultacyjno – Diagnostyczny przy Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Koszalinie ul. Zwycięstwa 136 blok B tel.  (94) 346 05 11; (94) 34-240-85 wewn. 228.  Punkt Konsultacyjno - Diagnostyczny prowadzony jest przez Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej w Szczecinie.


  • Drugi Punkt Konsultacyjno – Diagnostyczny znajduje się przy Granicznej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Szczecinie ul. Wojska Polskiego 160  tel. (91) 486 00 25. Punkt Konsultacyjno - Diagnostyczny prowadzony jest przez Stowarzyszenie Wolontariuszy DA DU. 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego