"Światowy Dzień Zdrowia" - PSSE Łobez

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności > 2019 rok

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łobzie informuje, iż w dniu 7 kwietnia, jak co roku, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia.

W tym roku tematem przewodnim jest popularyzowanie Uniwersalnej Opieki Zdrowotnej (Universal Health Coverege, UHC) ze szczególnym uwzględnieniem podstawowej opieki zdrowotnej (Primary Health Coverege, PHC).
Światowa Organizacja Zdrowia poprzez kontynuację działań z poprzedniego roku ponownie wzywa światowych przywódców do spełnienia obietnicy, którą złożyli podpisując Cele Zrównoważonego Rozwoju w 2015 r. i zaangażowania w konkretne działania służące poprawie zdrowia dla wszystkich. Oznacza to zapewnienie dostępu do powszechnej opieki zdrowotnej na niezbędnym poziomie niezależnie od miejsca i zasobności portfela każdego obywatela. Dynamiczny rozwój medycyny i zachodzące zmiany w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat mają istotne znaczenie dla pacjentów, lekarzy oraz instytucji ochrony zdrowia. Współczesna cywilizacja w szybszym tempie przyczynia się do zachorowań, niż jest w stanie nadążyć za ich leczeniem. Popyt na świadczenia medyczne przewyższa znacznie możliwość ich sfinansowania. Dlatego istotne są kwestie zdrowia publicznego, świadomości pacjentów i ich aktywnego udziału  w systemie ochrony zdrowia.
Światowy Dzień Zdrowia będzie okazją do globalnych i lokalnych dyskusji na temat sposobów osiągnięcia zdrowia dla wszystkich.  Nadal co najmniej połowa światowej populacji nie ma dostępu do niezbędnych usług medycznych.


Ulotka do pobrania

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego