"Światowy Dzień Rzucania Palenia 2014r." - PSSE Łobez

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności > 2014 rok

ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA

20 listopada przypadał „Światowy Dzień Rzucania Palenia”. W ramach tego dnia, 18 listopada
Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Łobzie wraz ze Starostwem Powiatowym w Łobzie, Urzędem Gminy Łobez, Urzędem Miejskim w Resku oraz Zespołem Szkół im. T. Kościuszki w Łobzie przygotowała happening uliczny. Impreza rozpoczęła się przed Zespołem Szkół im. T. Kościuszki w Łobzie. W przemarszu udział wzięli uczniowie i nauczyciele z ZS im. T. Kościuszki w Łobzie, ZS w Resku, Gimnazjum w Łobzie, Gimnazjum  w Węgorzynie, Gimnazjum w Radowie Małym oraz Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Łobzie,. W czasie przemarszu skandowano hasła dotyczące profilaktyki nikotynowej np.: „Papierosów składniki zabijają plemniki”, „Jarasz skręty, jarasz szlugi- żywot Twój nie będzie długi”, „Palenie jest jak żmija dusi, kąsi, zabija!” itp. W czasie całego przedsięwzięcia młodzież z Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Łobzie rozdawała przechodniom ulotki na temat profilaktyki nikotynowej. Happening zakończył się w Łobeskim Domu Kultury, gdzie nastąpiła dalsza część obchodów „Światowego Dnia Rzucania Palenia”. Happening objęty był patronatem Burmistrza Łobza.
W ramach w/w dnia ogłoszony był konkurs plastyczny na „PLAKAT ANTYTYTONIOWY”, którego rozstrzygnięcie odbyło się podczas kontynuacji imprezy w ŁDK. Komisja konkursowa przyznała I, II i III miejsce oraz 6 wyróżnień. I miejsce zajęła Aleksandra Lewandowska z Gimnazjum im. Orła Białego w Węgorzynie, II miejsce- Milena Szwemmer z ZS im. T. Kościuszki w Łobzie, III miejsce- Kinga Piróg z ZS im. T. Kościuszki w Łobzie. Wyróżnienia otrzymali: Przemysław Górczyński z ZSG w Łobzie, Wojciech Wesoły z ZSG w Łobzie, Alicja Gongała z ZSG w Łobzie, Kamila Krzyżaniak z Gimnazjum w Węgorzynie oraz Patrycja Przepiórka z ZS w Łobzie.
Nagrody dla uczestników konkursu plastycznego ufundowali: Starostwo Powiatowe w Łobzie, Gmina Łobez oraz Gmina Resko.
      Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łobzie składa serdeczne podziękowania sponsorom oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania całej imprezy. Nad bezpieczeństwem uczestników happeningu czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łobzie, którym również serdecznie dziękujemy.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego