"Światowy Dzień Rzucania Palenia 2013" - PSSE Łobez

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności > 2014 rok

"Światowy Dzień Rzucania Palenia"

„Rzuć Palenie Razem z Nami” - to akcja, która jest organizowana od 1991 roku przez Centrum Onkologii- Instytut im. Marii Skłodowskiej- Curie w Warszawie i Fundację Promocji Zdrowia”, zachęcająca Polaków do zerwania z tytoniem. Światowy Dzień Rzucania Palenia przypada w tym roku 21 listopada (zawsze w trzeci czwartek listopada).
Akcja „Rzuć palenie razem z nami” ma na celu zachęcenie jak największej liczby palaczy do rzucenia palenia oraz ograniczenia palenia w miejscach, w których przebywają ludzie. Dodatkowymi celami są:

·         Tworzenie i rozpowszechnianie mody na niepalenie
·         Upowszechnianie idei miejsc publicznych wolnych od dymu tytoniowego
·         Pomoc w rzuceniu nałogu
·         Ochrona dzieci przed skutkami palenia tytoniu (także w okresie prenatalnym)
·         Ochrona przed biernym paleniem

„Palenie szkodzi zdrowiu” – o tym wie każdy. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że bierne palenie niesie za sobą takie sam skutki zdrowotne, co aktywne palenie papierosów. Palacze, którzy chcą żyć lepiej i dłużej, powinni rzucić palenie. Każdy z nich może to zrobić! Większość osób, które zerwały z nałogiem twierdzi, że aby przestać palić, wystarczy tylko chcieć. Najtrudniej jest zacząć: zrozumieć, że palenie jest biologicznym nonsensem. Wygrywa każdy, kto rzuci palenie. I Ty możesz wygrać zdrowie, pieniądze, poczucie zwycięstwa, wyzwolenie, wolność i bezpieczeństwo. Nigdy nie jest za późno, aby rzucić palenie.
W ramach w/w akcji 21 listopada 2013r. odbędzie się happening uliczny.
Honorowy patronat nad happeningiem objął Burmistrz Łobza- Pan Ryszard Sola.
Organizatorami happeningu są Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Łobzie, Urząd Gminy Łobez, Starostwo Powiatowe w Łobzie oraz Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Łobzie.

Przedsięwzięcie rpzpocznie się o godz. 11.00 na placu przed Zespołem Szkół im. T. Kościuszki w Łobzie. Przemarsz odbywał się będzie jednym pasem ruchu. Przejście nastąpi ulicą Niepodległości, następnie przez Plac 3- go Marca, dalej ulicą Kościuszki, Wybickiego do Łobeskiego Domu Kultury, gdzie nastąpi dalsza część imprezy.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego